REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Nowa droga ekspresowa S15 może połączyć północno-wschodnią z południowo-zachodnią częścią Polski. Marszałkowie czterech województw apelują do premiera Tuskaartykuł
Pokaż artykuł
Nowa droga ekspresowa S15 może połączyć północno-wschodnią z południowo-zachodnią częścią Polski. Marszałkowie czterech województw apelują do premiera Tuska
Marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki oraz marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Marcin Kuchciński, marszałek województwa opolskiego Szymon Ogłaza i wicemarszałek województwa wielkopolskiego Wojciech Jankowiak złożyli w Toruniu podpisy pod wspólnym apelem do premiera Donalda Tuska o podjęcie działań zmierzających do budowy drogi ekspresowej S15. Inicjatywa zmierza do zbudowania szerokiego ponadregionalnego poparcia na rzecz powstania nowego korytarza transportowego łączącego północno-wschodnią i południową część kraju.
GDDKiA rozbuduje drogę krajową nr 28 w Małopolsceartykuł
Pokaż artykuł
GDDKiA rozbuduje drogę krajową nr 28 w Małopolsce
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) planuje kolejną dużą i ważną inwestycję drogową w województwie małopolskim. Dyrekcja podpisała z firmą Lafrentz Polska umowę na przygotowanie dokumentacji dla rozbudowy 18,8 km drogi krajowej nr 28 między Limanową a Chełmcem.
Przedostatni krok do realizacji dwóch odcinków drogi ekspresowej S8 na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Przedostatni krok do realizacji dwóch odcinków drogi ekspresowej S8 na Dolnym Śląsku
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) wyłoniła najkorzystniejsze oferty w przetargach na zaprojektowanie i budowę dwóch z trzech odcinków drogi ekspresowej S8 od Kobierzyc do Łagiewnik. Przy braku odwołań od rozstrzygnięcia i po zakończeniu kontroli uprzedniej przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych, GDDKiA planuje podpisać umowę z wykonawcami jeszcze w IV kwartale br. 
W Katowicach trwają zaawansowane prace na budowie stadionu miejskiego [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
W Katowicach trwają zaawansowane prace na budowie stadionu miejskiego [FILMY]
Budowa stadionu miejskiego w Katowicach idzie pełną parą. Trwa montaż krzesełek. Obiekt ma zostać odebrany do końca tego roku. Następnie konieczne będzie uzyskanie przez GKS Katowice licencji pozwalającej na grę na nowym obiekcie.
Rusza przetarg na kolejny dolnośląski odcinek drogi ekspresowej S8 od Ząbkowic Śląskich do Barda [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Rusza przetarg na kolejny dolnośląski odcinek drogi ekspresowej S8 od Ząbkowic Śląskich do Barda [FILM]
Do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) przesłała ogłoszenie o przetargu na zaprojektowanie i budowę prawie 14-kilometrowego odcinka S8 od Ząbkowic Śląskich do Barda. To już czwarty odcinek dolnośląskiej S8, który jest w fazie przetargu.
Podpisano umowę na rozbudowę skrzyżowań łącznic na węzłach Brzezimierz i Wrocław Wschód autostrady A4 artykuł
Pokaż artykuł
Podpisano umowę na rozbudowę skrzyżowań łącznic na węzłach Brzezimierz i Wrocław Wschód autostrady A4
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała umowę na rozbudowę skrzyżowań łącznic na węzłach Brzezimierz i Wrocław Wschód. Celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa ruchu, przepustowości na dojeździe do węzłów i zapewnienie przejazdu pojazdów ponadnormatywnych.
[Wrocław] Archicom wspiera młodych architektówartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Archicom wspiera młodych architektów
Ruszył Konkurs o Nagrodę Architektoniczną im. Małgorzaty Baczko i Piotra Zakrzewskiego na najlepsze...
[Wrocław] Debata na temat stanu mieszkalnictwa w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Debata na temat stanu mieszkalnictwa w Polsce
W Warszawie odbyła się debata poprzedzająca III Kongres Mieszkaniowy, który zostanie zorganizowany 6...
Młyn na wrocławskich wyspach coraz bliżej rewitalizacjiartykuł
Pokaż artykuł
Młyn na wrocławskich wyspach coraz bliżej rewitalizacji
Inwestor złożył 18 września wniosek o pozwolenie na budowę zjazdu z Wyspy Słodowej z przebudową chod...
Wrocław: Przybędzie dużo nowych hoteli artykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Przybędzie dużo nowych hoteli
W ciągu najbliższych trzech latach na hotelowej mapie Wrocławia pojawi się kilkanaście nowych hoteli...
Będzie remont nawierzchni betonowej autostrady A4 na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Będzie remont nawierzchni betonowej autostrady A4 na Dolnym Śląsku
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała umowę na remont nawierzchni betonowej autostrady A4 na odcinku Krzyżowa - Krzywa oraz w rejonie węzła Mikołajowice. Wykonawcą jest firma SAT z Oławy, która zrealizuje prace za ponad 1,4 mln zł.
Postępują prace na budowie autostrady A18, na odcinku Iłowa - Golnice [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Postępują prace na budowie autostrady A18, na odcinku Iłowa - Golnice [FILM]
Trwają prace na budowie autostrady A18. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) zaprezentowała właśnie najnowszy film z realizacji odcinka w województwie lubuskim, na odcinku Iłowa - Golnice.
Wrocław: WABCO za 2,5 mln dolarów rozbuduje centrum testowe. Będą nowe miejsca pracyartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: WABCO za 2,5 mln dolarów rozbuduje centrum testowe. Będą nowe miejsca pracy
Szykuje się kolejna inwestycja WABCO Polska we Wrocławiu. Firma planuje rozbudowę Glo...
Niemiecka sieć fast food Burgermeister ma plany na otwarcie 20-40 lokali w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecka sieć fast food Burgermeister ma plany na otwarcie 20-40 lokali w Polsce
Na polskim rynku fast food pojawia się nowy, dynamiczny gracz z Niemiec, który od startu działa bez ostrożności i od razu buduje szeroką ekspansję. Niemiecka sieć Burgermeister rozpoczęła ekspansję międzynarodową i skoncentrowała się na Polsce jako pierwszym kluczowym rynku zagranicznym. W najbliższych latach planowane jest otwarcie od 20 do 40 restauracji.
Amerykańska sieć restauracji Popeyes otworzy pierwszy lokal w Szczecinieartykuł
Pokaż artykuł
Amerykańska sieć restauracji Popeyes otworzy pierwszy lokal w Szczecinie
Amerykańska sieć restauracji Popeyes otworzy pierwszy lokal w Szczecinie. Będzie to trzeci lokal tej debiutującej w Polsce sieci. Wcześniej zostaną otwarte restauracje we Wrocławiu i Warszawie.
artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Wrocławski rynek biurowy w dobrej formie
Popyt na biura od początku roku sięgnął 78 000 mkw. i był wyższy niż oczekiwano. Deweloperzy odpowia...
Orange Polska sprzedaje zabytkowy gmach przy ulicy Powstańców Śląskich. Może w nim powstać duży hotel [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Orange Polska sprzedaje zabytkowy gmach przy ulicy Powstańców Śląskich. Może w nim powstać duży hotel [WIZUALIZACJE]
Orange Polska S.A. sprzedaje trzypiętrowy budynek dawnej dyrekcji poczty przy ulicy Powstańców Śląskich 134-138. Właściciel już od kilku lat prezentuje gmach na rynku nieruchomości. Do tej pory nie znalazł na niego kupca.
Magnolia Park powiększa ofertę o modową markę premiumartykuł
Pokaż artykuł
Magnolia Park powiększa ofertę o modową markę premium
Największe centrum handlowe na Dolnym Śląsku i jedno z największych w Polsce – Magnolia Park systematycznie powiększa swoją ofertę o kolejne nowe marki. Marka Pauloadriani oferująca damskie i męskie kolekcje premium dołączyła do grona najemców Magnolia Park. Poza odzieżą renomowanych marek w swojej ofercie posiada także autorską kolekcję Paulo.
Develia sadzi drzewa w Gdańskuartykuł
Pokaż artykuł
Develia sadzi drzewa w Gdańsku
Kwestia wycinania drzew na terenach przeznaczonych pod nowe inwestycje mieszkaniowe jest w polskim prawie szczegółowo uregulowana – usuwane drzewostany muszą być zastępowane liczniejszymi nowymi nasadzeniami. Zieleń i bogata roślinność są także czynnikiem pożądanym przez nabywców. Dlatego deweloper Develia nie tylko wywiązuje się z nakładanych przez prawo zobowiązań, ale stara się je także przekraczać. W najbliższych latach firma posadzi w Gdańsku ponad 2500 drzew.
Pod Wrocławiem powstaje wielka fabryka hiszpańskiej firmy Persan. Pracę w niej znajdzie ponad tysiąc osób [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Pod Wrocławiem powstaje wielka fabryka hiszpańskiej firmy Persan. Pracę w niej znajdzie ponad tysiąc osób [ZDJĘCIA]
Powstaje kolejna wielka, zagraniczna inwestycja produkcyjna na Dolnym Śląsku. Pod Wrocławiem, w miejscowości Wróblowice w gminie Miękinia trwają zaawansowane prace na budowie fabryki chemii gospodarczej firmy Persan Polska S.A., należącej do hiszpańskiej grupy Persan.
REKLAMA